Jak správně vybrat pánský oblek na svatbu

Svatba je jedním z nejdůležitějších okamžiků každého zamilovaného páru. Není divu, že každý touží být v této tak slavnostní chvíli co nejlépe oblečen. Přestože většina párů řeší hlavně šaty pro nevěstu, neméně důležité jsou také kvalitní obleky pro pány.

Pánský svatební oblek pro ženicha

Nejdůležitější je samozřejmě svatební oblek pro ženicha, který by měl být kvalitní a pohodlný. Ženich je na svatbě mužem číslo jedna, a i jeho pánský oblek by svou kvalitou měl vyjadřovat jeho výjimečnou úlohu. Mnoho mužů si pro tento významný den nechává šít oblek na míru, ale pokud nemáte tolik peněz, můžete si pánský oblek na svatbu půjčit v některé z půjčoven, kterých je v Praze dostatek. V rozporu s obecným zvykem však není příliš vhodné oblékat na svatbu smoking, který je podle etikety vhodné oblékat až po 18 hodině.

Pánský oblek pro svědka

I jako svědek byste měl na svatbě reprezentovat kvalitním pánským oblekem, který by však neměl být luxusnější, než oblek ženicha. Pánský oblek svědka by měl barevně ladit s oblekem druhého svědka nebo šaty svědkyně, a také s pánským oblekem ženicha. Pánský oblek pro svatebního svědka by měl být doplněn kapesníčkem, který ladí s barvou nevěstiných šatů.