Svatební oblek pro otce nevěsty či ženicha

Svatební oblek pro otce nevěsty či ženicha

I otcové by na svatbě svých dětí měli mít dobře padnoucí pánský oblek, s doplňky v barvě šatů nevěsty a ženicha. Svatební oblečení rodičů by mělo ladit s oblečením oddávaného páru. Jak svatebním hostům, tak i ostatním příbuzným při pozdějším sledování svatebních fotografií musí být jasné, že rodiče patří ke svým dětem.

Pánské obleky na míru

pánského obleku je nejdůležitější, jak člověku padne. Sebeluxusnější oblek nebude vypadat hezky, pokud správně nesedí na těle. Nepadnoucí pánský oblek je často problémem pro muže silnější postavy, nebo muže příliš hubené. Muži s nekonfekční postavou proto musí shánět pánské obleky slim, nebo obleky ve velikosti XXL. Bohužel i přesto bývá shánění správné velikosti zapeklitým oříškem. To je také důvodem, proč stále více mužů volí obleky šité na míru nejen při významných příležitostech, ale také pro obchodní schůzky, kde je nezbytné udělat na partnera dobrý dojem pánským oblekem.

Kdy si vzít smoking a kdy oblek?

Smoking je pánský oblek, který se nosí při obzvláště slavnostních příležitostech, jako jsou plesy, večerní recepce, nebo návštěvy kulturních událostí. Pokud dostanete pozvánku, na které je napsáno “Black tie” znamená to, že na akci je předepsán dress kód, který vyžaduje mít na sobě smoking. V opačném případě si smíte obléci normální pánský oblek.