Jaký typ pánského obleku zvolit pro různé příležitosti?

Není oblek jako oblek. Každý z typů pánských obleků se hodí pro jinou příležitost. Pánský oblek, který je vhodný pro určitou událost, by jinde mohl působit nepatřičně.

Pánský oblek do práce

Pokud chodíte do práce v obleku, měl by váš oděv dodržovat určitá pravidla. Pracovní oblek, nebo oblek, který budete nosit na obchodní schůzky, by měl vypadat střídmě, v matné, tmavší barvě, ideálně modrý nebo šedý. Oblek by měl být hlavně pohodlný, jelikož v něm budete trávit většinu dne. Tmavší barva evokuje serióznost, vzbuzuje v ostatních důvěru a respekt.

Pánský oblek na svatbu.

pánského obleku na svatbu závisí na tom, zdali jste ženich, svědek či svatební host. V případě ženicha by měl oblek a jeho doplňky ladit s šaty nevěsty. Oblek b měl být spíše tmavý a v každém případě bezvadně padnoucí. Jako svědek či svatební host by váš oblek měl být formální a elegantní. 6ertovné doplňky, jako kravaty s Mickey Mousem rozhodně nejsou na svatbu vhodné. Oblek svědka nebo svatebního hosta by také v žádném případě neměl působit luxusnějším dojmem, než oblek ženicha.

Smoking.

Pokud jdete na společenskou akci, kde je vyžadován “black tie” je jasné že musíte mít smoking. Jde o luxusní večerní oblek pro zvlášť slavnostní události. Ke smokingu vždy nosíme motýlka. Smoking bývá většinou černý s lesklými, hedvábnými klopami. Mnozí muži dělají zásadní chybu a nosí smoking i během dne, například na svatbě. Tento oblek by měl být pouze večerní záležitostí a neměli byste jej oblékat dříve, než v šest hodin večer.