Pánský oblek musí padnout v ramenou

Pánský oblek musí padnout v ramenou

Mnoho mužů je zvyklých nosit v běžném životě spíše volnější oblečení kvůli pohodlnějšímu pohybu. Mají proto tendenci vybírat si větší velikosti i u svatebního obleku. To je ale poměrně velká chyba, která způsobí, že budete působit jako v pánském obleku po starším bratrovi, což jistě nechcete. Problém je také, pokud je pánský oblek příliš malý. V ideálním případě by mezi vaším ramenem a oblekem neměl zůstat žádný volný prostor a ramenní šev by měl být umístěn přesně na hraně ramenního kloubu.

Zkoušení pánského obleku

Při zkoušení si sako určitě zapněte, pokud se vám začnou krčit klopy saka, popřípadě vám látka za krkem vytvoří hrb, budete potřebovat pánský oblek o číslo větší.

Správná délka rukávů u svatebního obleku

Často se říká, že rukávy u pánského saka by měly dosahovat k prvnímu kloubu palce, aby nedošlo k odhalení předloktí při zvednutí rukou. To však nepůsobí velmi esteticky. Správná délka rukávů sahá po hranu zápěstí. Záleží však také na délce košile, která by se měla se sakem harmonicky doplňovat. Rukáv košile by v ideálním případě měl vyčnívat asi o 12- 15 milimetrů.