Velikost pánského obleku

Na velikosti pánského obleku opravdu záleží

První věcí, kterou byste si měli ujasnit při koupi pánského obleku na svatbu, je velikost. Pánský oblek by měl dokonale padnout, neměl by být ani malý, ani příliš velký. Velikosti pánských obleků se pohybují v sudých číslech, většinou od 46 do 58. Ne vždy však velikost přesně odpovídá, zejména kvůli tvaru postavy.

Pánský oblek pro ženicha

V jedné velikosti tak může u jednoho prodejce padnout, a u druhého nikoli. U vyšších mužů, nad 180 cm, budete pravděpodobné potřebovat prodlouženou velikost saka, které se čísluje ve velikostech od 98 do 110. Velikost prodlouženého obleku se většinou rovná dvojnásobku normální velikosti. Pokud vám tedy padne velikost 50, v prodloužené variantě jde o velikost 100. Pokud je ženich rozměrnější postavy, měl by se poohlédnout po prodejnách, kde nabízejí pánské obleky nadměrné velikosti. Některé konfekční značky také nabízejí číslování M, L, XL, XXL. Tyto velikosti však nemusí padnout každému, a pokud si pořídíte například pánský oblek XXL, nemusí vám dokonale sedět.

Jaký tvar pánského obleku zvolit

V nabídce většiny značek se můžete setkat kromě velikosti ještě s označením tvaru slim, nebo regular. Pánský oblek slim má zúžený tvar, je proto vhodný pro štíhlé muže, kterým by běžná velikost obleku mohla v oblasti břicha odstávat či plandat. Pokud však máte problém slim verzi obleku dopnout, volte raději variantu regular.