Správně padnoucí pánský oblek by měl tvořit vyvážený celek

U rukávů pánského saka a košile však nezáleží pouze na délce. Velmi důležité je, aby tyto dvě součásti obleku spolupracovaly a byly ve vzájemné harmonii. Manžeta pánské košile by neměla být příliš úzká oproti rukávu pánského saka, jelikož to nevypadá příliš dospěle. Chybou je také příliš široká manžeta, která se poté v rukávu pánského saka nehezky krčí. Tento problém je obzvláště znát u manžet francouzského typu, u kterých bychom měli dbát na správný podkovovitý tvar.

Poznávací znamení úspěšného muže

Ať už si pořizujete pánský oblek v obchodě s konfekcí, necháváte si šít pánský oblek na míru, nebo chcete výrazně ušetřit zapůjčením luxusního pánského obleku v půjčovně, mějte tyto pravidla na paměti a budete vždy oblečen jako pravý gentleman.

Pánský oblek – vizitka každého muže

Naštěstí v dnešní době každý slušný obchod s konfekcí i půjčovna obleků nabízejí úpravu obleku na míru, takže neexistuje žádný důvod, proč chodit v nepadnoucím obleku.

Jak dlouhé rukávy má pánské sako správného gentlemana

Správná délka rukávu u pánského saka je jedním z nejdiskutovanějších témat současné pánské módy. O správné délce rukávů saka, košile a jejich vzájemném poměru koluje mezi lidmi mnoho mýtů, a ani prodavači v obchodech s konfekcí nemají někdy jasno. Jak je to tedy s délkou rukávů doopravdy?

Kdy na délce rukávu pánského obleku opravdu záleží

Často se setkáváme s chybným názorem, že rukávy u pánského saka by měly dosahovat po první kloub palce, aby při zvednutí rukou nedocházelo k vyhrnutí rukávů a odhalení předloktí. Jediným výsledkem však je, že budete vypadat jako byste si půjčil sako od staršího bratra. Nezáleží však jen na saku. Důležitá je také délka rukávů košile.

Pánský oblek a délka rukávů košile

Správná délka rukávů je po hranu vašeho zápěstí, tak aby umožňovala manžetě vaší košile přesahovat o přibližně o půl palce, což je asi 1,27 centimetru. To že se vám rukávy při zvednutí paží trochu vyhrnou, vůbec nevadí. Okolí má alespoň možnost obdivovat vaše luxusní hodinky.

Trendy pánské obleky pro léto 2023

Pomalu se blíží roční období, které je typické společenskými akcemi, odehrávajícími se často venku.

Zahradní párty, svatby, promoce, maturity…

To vše jsou společenské příležitosti, při kterých chce každý muž vypadat co nejlépe. Ovšem vybrat správný společenský oblek, ve kterém budete na letní svatbě vypadat skvěle, ale zároveň se přitom budete cítit komfortně, může být leckdy oříšek. Jaký pánský oblek tedy zvolit pro letní sezónu 2019, s ohledem na nadcházející teplé počasí?

Barvy pánských obleků pro léto 2023

Bílá: Nejpříjemnější barva pro letní nošení. Odráží nejvíce světla a tak se nebudete během letních společenských událostí příliš zahřívat. Dejte však pozor, abyste nebyli celí v bílém, je vždy elegantnější doplnit bílý vzhled nějakým kontrastním doplňkem.

Světle šedý pánský oblek

Neutrální šedá barva může být kombinována s jakoukoli barvou košile.

Béžový pánský oblek

Skvělá volba pro lněné pánské obleky na letní měsíce. Béžová barva je praktičtější než čistě bílá, nebudou na ní vidět eventuální šmouhy. Béžový oblek obzvlášť vynikne v kombinaci se světle modrou nebo bledě růžovou košilí.

Luxusní pánský oblek si raději půjčte

Výhodu půjčeného obleku oceníte také v případě, že potřebujete pánský oblek luxusnější, než ten který běžně nosíte do práce, nebo pánský oblek ve specifickém stylu či barvě, vhodný pro unikátní společenskou příležitost. Málokdo z nás je miliardář, který má ve skříni nekonečnou sbírku obleků, jako Christian Grey z 50 odstínů šedi.

Velikosti pánských obleků

V půjčovně také častěji seženete oblek nadměrné velikosti, než v běžném obchodě. Také vám zde často pánský oblek upraví přímo na míru, takže nemusíte mít obavy, že nebudete vypadat dobře, přestože máte postavu XXL.

Půjčit nebo koupit pánský oblek?

Pokud potřebujete běžný pánský oblek pro denní používání, nebo nosíte oblek častěji, například na obchodní jednání, či pravidelně navštěvujete společenské akce, je asi lepší zainvestovat do kvalitního pánského obleku a koupit značkový kousek, který vám bude vyhovovat. Pokud však nosíte oblek jen příležitostně, je zbytečné utrácet vysoké sumy peněz za luxusní oblek, který můžete v půjčovně pořídit za zlomek prodejní ceny.