Pánské obleky na míru Praha

Materiály pro pánské obleky, vhodné po letní sezónu

Během letošního léta rozhodně neuděláte chybu, pokud sáhnete po pánském obleku z bavlny, lnu, nebo hedvábí. Bavlněný pánský oblek je prodyšný, přírodní a jeho vlákna dobře sají eventuální pot. Dodá vám uvolněný, ale přesto elegantní vzhled, který můžete kombinovat i s džínovými kalhotami nebo bavlněným trikem pro neformálnější příležitosti.

Vhodný materiál pro pánské obleky

Ne každá bavlněná látka je ale stejná. Pro letní sezónu je vhodnější spíše lehká, 200 až 240 gramová bavlna, na rozdíl od bavlny 320 gramové, která je hutnější a je vhodná pro obleky na chladnější období roku. Len je jedním z nejčastěji používaných materiálů pro letní pánské obleky. Lněné vlákno je lehké, prodyšné a většinou se používá v přírodních světlých barvách od bílé, přes slonovinovou až po béžovou a světle hnědou.

Mačkají se pánské obleky ze lnu?

Drobnou nevýhodou lněné látky je však její mačkavost. Hedvábí je lehké, chladivé na dotek a má největší schopnost pohlcovat vlhkost ze všech materiálů používaných pro pánské obleky. To vše z něj dělá jasnou volbu, pokud dojde na výběr vhodného obleku pro horké letní dny. Hedvábný oblek vám dodá luxusní vzhled pro ty nejvýznamnější příležitosti.