Jak vybrat správný svatební oblek

Svatba je jednou z nejdůležitějších událostí v životě každého páru a je významnou společenskou příležitostí pro všechny pozvané svatební hosty. Když však dojde na výběr vhodného pánského obleku na svatbu, mnoho mužů váhá. Jak tedy vybrat správný oblek pro tento velký den?

Svatební oblek pro ženicha

Nejdůležitější vlastností ženichova obleku by mělo být správné sladění s barvou a stylem šatů nevěsty. Pokud je nevěsta oblečena v bílých, nebo světlých šatech, ženich by měl být oblečen kontrastně v tmavě šedém nebo černém pánském obleku. Všechny prvky ženichova obleku by měly být vyvážené. Kravata by neměla být příliš úzká ani široká v poměru s klopami saka, ideální šířka kravaty by měla být stejná jako šířka klopy v nejširším místě. Kravata by měla sahat až k pasu ženichových kalhot, ale ani o kousek dál. Příliš dlouhá nebo naopak krátká kravata nepůsobí příliš hezky.

Je smoking vhodný?

Častým zlozvykem na českých svatbách je také použití smokingu. Přestože muž ve smokingu vypadá velice elegantně, tento typ obleku je podle etikety vhodný pouze pro večerní příležitosti, a proto není pro svatební obřad příliš vhodný.